Gaminių iš poliuretano gamykla Lietuvoje

POLIURETANO PANAUDOJIMO GALIMYBĖS

Lengvoji pramonė

Poliuretano naudojimo savybės lengvojoje pramonėje.
Šiai dienai gaminiai iš poliuretano plačiai naudojami praktiškai visose pramonės šakose. Tai sąlygoja šios medžiagos aukštas atsparumas. Poliuretanas gali dirbti prie didelių apkrovų temperatūrų svyravimo. Poliuretanas – sintetinė medžiaga ir išoriškai primena gumą, bet savo charakteristikomis jis lenkia ne tik gumą, bet ir plastiką, kaučiuką ir kai kuriuos metalus. Jį naudoja diržų, skriemulių, audimo staklių ritėms ir t.t. gamybai. O toks momentas, kaip avalynės padų pakalimai, žinomi absoliučiai visiems. Negana to, poliuretaną naudoja sportinio inventoriaus gamyboje (riedlentės, riedučiai, slidės ir t.t.). Kuo paaiškinamas toks populiarumas? Labai paprasta! Skirtingai nei guma ar jos analogai, poliuretanas turi padidintą patvarumą.
Be to jis turi dar ir šias išskirtinas savybes:

Žemės ūkis

Gaminiai iš poliuretano skirti žemės ūkiui.
Poliuretanas – universali medžiaga, kuri gali būti naudojama įvairiuose sferose.
Poliuretanas naudojamas ir žemės ūkyje. Iš jo gaminamos detalės, kurių gamybai anksčiau buvo naudojama guma, kiti mažiau nusidėvėjimui atsparūs polimerai, metalai.
Iš poliuretano gaminamos krovimo rankovės, elevatorių transporterių detalės, sietai, komplektavimo elementai traktoriams, kombainams... Poliuretano lapai gali būti naudojami žemės ūkio technikos armavimui, kas žymiai padidina eksploatacijos laiką. Tradicinės medžiagos sparčiai keičiamos į poliuretaną, tai paaiškinama sekančiomis eksploatacinėmis savybėmis.
Tvirtumas. Poliuretanas ypatingai atsparus smūgiams ir atlaiko labai dideles fizines bei mechanines apkrovas. Taip pat ši medžiaga tūri antideformacines savybes, kas leidžia poliuretaną naudoti ypatingai sudėtingomis darbo sąlygomis.
Ilgaamžiškumas. Poliuretanas nepasiduoda korozijai. Gaminius iš jo, adekvačiai naudojant ir tinkamai techniškai prižiūrint, galima naudoti ne vieną dešimtmetį.
Antistatiškumas. Poliuretano savybė tokia, kad prie jo nelimpa kitos, netgi smulkios ar drėgnos medžiagos ar jų mišiniai.
Mažas svoris. Prie ilgaamžiškumo ir tvirtumo poliuretano mažesnis svoris, kas palengvina įrengimą ir jo naudojimą. Verta pažymėti ir poliuretano atsparumą abrazyvams. Tai reiškia, kad detalės iš jo ilgą laiką išbūna nepakitusios ir nepraranda savo eksploatacinių savybių.

Metalurgijos pramonė

Gaminiai iš poliuretano skirti metalurgijos pramonei.
Egzistuoja labai nedidelis kiekis gamtinių ir dirbtinių medžiagų, tinkamų aktyviam panaudojimui metalurgijos pramonėje. Vienas iš jų yra poliuretanas. Tam tikromis situacijomis poliuretanas sėkmingai pakeičia gumą ir sunkiuosius, ganėtinai brangius produktus ar jų lydinius. Poliuretanas atlaiko aukštas temperatūras, ik +260° С ir jos staigius pakitimus.
Taipogi poliuretanas išsaugoja savo vientisumą naudojamas stiprių fizinių ir mechaninių apkrovų sąlygomis. To pasėkoje poliuretaną naudoja apsauginiam sluoksniui padengti ant metalinių detalių, garsą slopinančioms sistemoms (pavyzdžiui naudojant poliuretano lakštus) ir įvairių komplektavimo detalių mechanizmams ir kitokiai technikai. Metalurgijos pramonei labai svarbios šios poliuretano savybės:
Tvirtumas. Jis labai atsparus kietųjų dalelių smūgiams ir abrazyviniams poveikiams. Dėka to mechanizmai ar atskiros detalės pagamintos iš poliuretano ar padengtos apsauginiu sluoksniu, prie pastovių apkrovimų tarnauja žymiai ilgesnį laiką.
Atsparumas naftos produktams. Poliuretanas nekeičia savo cheminių savybių naudojant su įvairiais tepimo preparatais, kuriuos turite naudoti trinčiai mažinti.
Plastiškumas. Dėka šios savybės poliuretanas aktyviai naudojamas įvairių sandarinimo elementų gamyboje.
Taip pat poliuretanas turi tam tikrą atsparumo lygį. Gaminiai iš jo labai gerai atlaiko išorines apkrovas. Net ir po dideliu spaudimu gaminiai iš poliuretano nesideformuoja ir išlaiko savo pradinę formą.

Kalnakasyba, karjerai

Poliuretano gaminiai kalnakasybos ir karjerų technikai.
Kalnakasybos ir karjerų technika dirba labai agresyviomis sąlygomis. Todėl, vykdant gamybinio proceso darbo efektyvinimą naudojama sudėtinga ir atspariausia technika, pagaminta iš metalų. Bet kai kurios komplektuojančios detalės lengvai pakeičiamos daug lengvesnėmis ir atsparesnėmis, ilgalaikiais analogais iš poliuretano.
Ši medžiaga nepasiduoda korozijai ir išsiskiria išskirtiniu atsparumu prieš agresyvių cheminių junginių įtakai. Be to, poliuretanas labai vertinamas kalnakasyboje ir karjeruose dėl šių eksploatacinių savybių:
Tvirtumas. Poliuretanas turi labai aukštą struktūrinį tvirtumą, kuris sąlygojasi su palyginti labai mažu svoriu. Dėka to detalės iš poliuretano atlaiko labai dideles išorine bei vidines, technines bei fizines apkrovas. Tai svarbu vykdant efektyvų ir nesustojantį apdirbimo ir transportavimo procesą.
Ilgaamžiškumas. Poliuretanas turi labai aukštas antideformavimosi savybes ir labai ilgai išlaiko savo pirminę formą, net ir prie labai didelių apkrovų. Taip pat jis labai gerai atlaiko kietųjų detalių abrazyvinį poveikį, kas dar daugiau prailgina detalių iš poliuretano tarnavimo laiką.
Plastiškumas. Ši poliuretano savybė leidžia jį naudoti įvairių sandarinimo elementų gamyboje, reikalingų kalnakasybos ir karjerų technikai.
Poliuretanas naudojamas ilgaamžių ciklonų ir sietų gamybai. Taip pat ši medžiaga nepakeičiama įvairių darbo paviršių armavimui, kas kartais pailgina jų tarnavimo laiką.

Uostai ir prieplaukos

Gaminiai iš poliuretano uostų ir prieplaukų įrengimui.
Poliuretanas – tai sintetinė medžiaga, pasižyminti padidintu elastiškumu ir atsparumu. Jis daug kur naudojamas smūgių sušvelninimo įrangai gaminti. Ši įranga reikalinga laivų bortų ir prieplaukų apsaugai švartavimosi metu.
Šioje srityje poliuretanas sėkmingai keičia gumą, dėl didelio kiekio gerų eksploatacinių savybių. Jis atlaiko labai dideles mechanines ir dinamines apkrovas, nebijo didelių temperatūros svyravimų, nepasiduoda korozijai. Įrengiant uostus ir prieplaukas poliuretanas tapo populiaria medžiaga dėl to, kad medžiaga nebijo kontakto su įvairiais ardančiais elementais. Tokiais galima vadinti:

Ši veiklos sritis iškelia sekančius reikalavimus savo veiklai naudojamoms medžiagoms:
Tvirtumas. Ypatingai svarbus kriterijus, susiduriant laivui su švartavimosi atramomis, jos gali labai greitai išeiti iš rikiuotės.
Ilgaamžiškumas. Pastovus kontaktas su jūros vandeniu, ultravioletiniais spinduliais, naftos produktų atliekomis, kurios gali būti vandenyje, labai kenkia kai kurių medžiagų struktūrai.
Atsparumas išoriniams faktoriams. Medžiagos naudojimas lauke ir pastoviai įtakojant vandeniui, numato didelį temperatūros kitimą. Labai svarbu, kad medžiaga neperdžiūtu, nepūtų ir nepasiduotu korozijai.
Visas paminėtas savybes turi poliuretanas – naujos karto medžiaga, kuri rado dideles panaudojimo galimybes pramonėje, žemės ūkyje ir uostų bei prieplaukų įrengime.

Baldų gamyba

Dauguma baldų gamyklų gamybos linijų naudoja vos kelių rūsių standartinius ratukus padengtus poliuretanu. Po kurio naudojimo laiko jie sudyla ir tampa nenaudojami. Mes siūlome išeitį – jų restauraciją. Po restauracijos jie tampa vėl tinkami naudojimui.

Mechanikos inžinerija ir automobilių pramonė

Poliuretano panaudojimas mechanikos inžinerijoje ir automobilių pramonėje.
Poliuretanas tai universali medžiaga, kuri labai plačiai naudojama įvairiuose sferose. Ilgus metu jis naudojamas transporto, maisto, medicinos ir kitose pramonės šakose. Poliuretanas labai aukštai vertinamas mechanikos inžinerijoje ir automobilių pramonėje už savo mechaninį ir naftos produktams atsparumą ir ilgaamžiškumą. Jį naudoja plėvelių, riebokšlių, tarpinių, apsaugos nuo purvo, rankenėlių, įvorių ir profilių gamybai.
Kaip paaiškinamas toks poliuretano populiarumas mechanikos inžinerijoje ir automobilių pramonėje?
Viskas labai paprasta. Medžiaga turi labai daug privalumų, tarp kurių galima išskirti šiuos:
Aukštas atsparumo lygis. Jis nepasiduoda mechaniniams poveikiams, nesideformuoja ir atlaiko dideles apkrovas. Tai leidžia medžiagą naudoti dažnai besikeičiančiomis apkrovomis ir temperatūroms.
Ilgaamžiškumas. Poliuretanas yra ilgaamžiškumu pasižyminti medžiaga. Jis nepasiduoda korozijai ir abrazyviniam susidėvėjimui. Jo eksploatacinis laikas skaičiuojamas dešimtmečiais.
Nedidelis svoris. Nežiūrint į aukštą poliuretano tankumą ir mechaninį atsparumą, jis yra ganėtinai lengvas. Dėl to, darbas naudojant poliuretano detales sumažina galios panaudojimą proceso vykdymui.
Be to, poliuretano paviršius nepritraukia prie savęs pašalinių medžiagų (antistatiškas). Taip pat medžiaga labai elastinga ir atspari šalčiui, dėl to detalės tarnauja daug ilgau. Visa tai poliuretaną daro labai patraukliu mechaninėje inžinerijoje ir automobilių gamyboje. Mechaninė inžinerija ir automobilių pramonė kelia labai aukštus reikalavimus medžiagoms, poliuretanas pilnai atitinka juos.

Naftos ir dujų pramonė.

Poliuretano gaminiai naftos ir dujų pramonėje.
Poliuretanas – unikali medžiaga, plačiai naudojama įvairiose pramonės ir kitose ūkio šakose. Išoriškai jis primena gumą, bet pagal savo kokybės charakteristikomis daug kartų lenkia ją. Dėl to poliuretanas labai plačiai naudojamas, ten kur reikalingas didelis atsparumas, pakeičiant gumą.
Kaip paaiškinamas toks poliuretano populiarumas mechanikos inžinerijoje ir automobilių pramonėje?
Dėl savo didelio ilgaamžiškumo, labai dažnai juo keičiami įvairios medžiagos. Naftos ir dujų pramonėje poliuretaną dažniausiai naudoja valymo stūmokliams, užtvarų elementams, hermetizavimo detalėms ir daug kitų elementų. Poliuretanas turi didelę masę privalumų, tarp kurių ir šie:

Kaip matome, lyginant su metalais, kaučiuku ar guma, elastiškas poliuretanas turi masę neginčitinų privalumų. Pagrindiniai kokybės ir saugumo kriterijai bet kokioms detalėms naudojamoms naftos ir dujų pramonėje – atsparumas rūgštims, benzinui ir tepalams.
Komplektuojančios detalės turi išsaugoti savo pirminius parametrus ilgą laiką naudojant agresyvioje aplinkoje. Nuo to priklauso įrengimų gedimų dažnumas ir darbo efektyvumas. Dėl to, poliuretano naudojimas naftos ir dujų pramonėje pilnai išstumia kitų medžiagų panaudojimą.

Geležinkelių transportas

Poliuretano gaminiai geležinkelių transportui.
Poliuretanas – sintetinė medžiaga, į kurių sudėtį įeina izocianatas ir poiolis. Išoriškai jis primena gumą, bet pagal savo charakteristikas absoliučiai ją lenkia. Gaminiai iš elastiško poliuretano rado platų panaudojimą skirtingose pramonės šakose, taip pat ir žemės ūkyje.
Kiekviena šaka iškelia eilę specifinių reikalavimų medžiagai, atsižvelgiant į rėžimą, intensyvumą ir įrangos darbo sąlygas, taip pat apkrovų lygį detalėms. Taigi, poliuretano panaudojimas geležinkelio transportui galimas gaminant tokias detales, kaip hidraulinių sistemų riebokšliai, tepaliniai ir pneumatiniai amortizatoriai ir t.t.. Ši medžiaga absoliučiai tinka geležinkelių transporto detalių gamybai. Tai pagrysta jo tvirtumu, ilgaamžiškumu, elektros nepralaidumu ir kitomis išskirtinėmis savybėmis:

Šiai dienai dauguma specialistų renkasi detales pagamintas iš poliuretano. Skirtingai nei guminės, kurios sukietėja iš karto po gamybos, poliuretanas ilgą laiką išlaiko savo elastiškumą. Net ir prie didelių apkrovų, temperatūrų kaitos ir kitokių nepalankių faktorių, nepraranda gamybinių savybių.
Poliuretanas turi unikalią savybę – atsistatyti į savo pradinę formą po deformacijos. Būtent dėl to poliuretanas toks populiarus geležinkelio transporte.

Poligrafija

Poliuretanas poligrafijai ir jo pranašumai.
Poliuretanas – naujos kartos sintetinė medžiaga. Jis susideda iš izocianato ir poliolio, kurie prideda jam ypatingo elastiškumo. Jis naudojamas įvairiuose pramonės šakose ir žemės ūkyje.
Poliuretanas naudojamas gamybos įrangos įvairių detalių gamybai. Dėka savo įpatingų savybių, medžiaga sėkmingai pakeitė gumą, kaučiuką ir kitas įvairias medžiagas. Poligarfijos pramonėje poliuretanas naudojamas velenų gamybai, poliuretano ar gumuotus poliuretanu volelius, ritinines atramas, nukreipiančias įvores ir t.t..
Poliuretanas turi ypatingai geras eksploatacines charakteristikas su mase kitų privalumų:

Dėl to, poliuretano naudojimas poligrafijoje toks populiarus. Pagrindinės savybės, dėl kurių jis toks populiarus, padidintas atsparumas ir tvirtumas.

Celiuliozės pramonė (Popieriaus pramonė)

Poliuretano panaudojimas celiuliozės pramonėje.
Poliuretanas – sintetinė medžiaga, kurio gamybai naudojami izocianatas ir poliolis. Medžiaga labai atspari deformacijai ir nepaprastai elastiška.
Poliuretaną naudoja beveik visose pramonės šakose ir žemės ūkyje. Jį naudoja komplektuojančių detalių gamybai, kurios dirba agresyvioje, didelių apkrovų, staigių temperatūros pokyčių aplinkoje. Medžiaga dažnai pakeičia gumą ir kai kuriuos metalus.
Be poliuretano neapsieina ir celiuliozės pramonėje. Iš jo gaminamos formos pjaustymo technikai, riebokšliai, voleliai, prispaudėjai, velenai ir t.t..
Tai parodo poliuretaną kaip labai ilgaamžį ir turintį daugybę papildomų gerų savybių:
Tvirtumas. Jis atsparus korozijai, pažeidimams ir smūgiams. Medžiaga atlaiko didelius apkrovimus ir nepasiduoda temperatūrų įtakai.
Elastiškumas. Dėka to, galima gaminti detales įvairaus dydžio ir jas naudoti prie labai žemų temperatūrų.
Atsparumas atmosferos įtakai. Medžiaga nepasiduoda rūgščių, skiediklių ir tepalų įtakai. Taip pat išsiskiria atsparumui korozijai ir pelėsiui.
Ekologinė švara. Poliuretanas į aplinką neišskiria kenksmingų medžiagų ir yra absoliučiai nekenksmingas sveikatai.
Be to, poliuretano sukibimas su metalu yra daug stipresnis nei su guma. Dėka to ir savo ilgaamžiškumu poliuretanas beveik išstūmė iš gamybos gumą, kaučiuką, plastiką daugelį kitų medžiagų.
Tokiu būdu, poliuretanas celiuliozės pramonėje yra vienas labiausiai naudojamų medžiagų.